Ensor-bezoek in het Brussels Parlement

06/18/2010 - 18:00
06/18/2010 - 20:00

De Brusselse fractie van Groen! organiseert een geleid bezoek in het gebouw van de raad van de Vlaamse Gemeenschapscommissie.

Voor info en inschrijvingen:

Katrien.stynen@groen.be

0485/78 42 59

 

150 jaar Ensor (1860-1949) Naar aanleiding van de 150ste geboortedag van James Ensor presenteert de Raad van de Vlaamse Gemeenschapscommissie een indrukwekkende tentoonstelling met 50 originele etsen van de wereldberoemde kunstenaar. Ze komen uit de grootste privécollectie ter wereld, de verzameling van de West-Vlaming Frank Deceuninck, consul van het Groothertogdom Luxemburg. Bijna alle gekozen etsen tonen de bijzondere band die James Ensor met Brussel had.

Er is nauwelijks een kunstenaar uit de late negentiende eeuw te vinden van wie het werk zo veelzijdig, zo bizar, zo eigenzinnig en voor zo veel interpretaties vatbaar is als dat van James Ensor. Ensor wordt in de eerste plaats met zijn geboortestad Oostende geassocieerd. Toch heeft Brussel een enorme invloed gehad op zijn artistieke leven en werk. Zijn Intrede van Christus in Brussel staat daar symbool voor.

“Ik denk dat ik als kunstenaar een uitzonderlijk geval ben”, zei James Ensor over zichzelf. Los van de bekende kunststromingen ontwikkelde hij een persoonlijke stijl en een originele beeldtaal. Niemand voor hem heeft maskers en skeletten zo veelvuldig gebruikt. Hij heeft stillevens, portretten, landschappen, karikaturen en fantastische scènes getekend, geëtst en geschilderd. Het zijn vooral zijn ongebreidelde fantasie en zijn imaginaire kracht die tot vandaag blijven boeien. Kwaliteiten die ook in de tentoongestelde etsen torenhoog overeind blijven. Kom kennismaken met de “Intrede van James Ensor in Brussel”!

Foto (c) Surtr